Yivsiz Av Tüfeği Almak İçin Gerekli Belgeler

Blog geri dön
av tüfeği almak için gerekli belgeler

Yivsiz Av Tüfeği Almak İçin Gerekli Belgeler

Gerek avlanma, gerekse savunma amaçlı av tüfeği almak istediğinizde yivsiz av tüfeği almak için gerekli belgeler temin etmeniz ve bağlı olduğunuz polis karakoluna başvurmanız gerekmektedir.

Hangi Belgeler Gereklidir?

Yivsiz av tüfeği satın alabilmek için öncelikli olarak adınıza düzenlenmiş bir satınalma belgesi gereklidir. Bu belgeyi alabilmek için aşağıda yer alan evraklarla birlikte bağlı olduğunuz ilçe emniyet müdürlüğüne başvurmanız gerekecektir.

Av Tüfeği Ruhsatı İçin Gerekli Evraklar

  • Sağlık ocağından av tüfeği için sağlık raporu
  • 4 adet vesikalık fotoğraf
  • Vergi dairesinden borcu yoktur yazısı
  • Kimlik fotokopisi

Bu belgeler ile birlikte bağlı olduğunuz emniyet müdürlüğüne gittiğinizde sizin adınıza düzenlenecek Av Tüfeği Satınalma Belgesi hazırlanacaktır.

Nasıl Av Tüfeği Satın Alabilirim?

Belgelerinizi tamamlayarak emniyetten av tüfeği satınalma ruhsatınızı çıkardığınızda size teslim edilen bu ruhsat ile bir av bayisine giderek beğendiğiniz modelde av tüfeğini satın alabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken önemli nokta, satın aldığınız tüfeğin seri numarasını içeren bir faturanın sizin adınıza düzenlenmiş olmasıdır.

Av Tüfeğini Ruhsata Kaydettirme

Sizin adınıza düzenlenen satınalma belgesi ile av tüfeğinizi satın aldınız ve faturanız sizin adınıza düzenlendi. Bundan sonra yapacağınız şey tekrar bağlı olduğunuz emniyet müdürlüğüne giderek satın aldığınız tüfeği ve faturasını göstermek ve bu tüfek için ruhsat düzenlenmesini talep etmektir. Tüfeğiniz üzerinde yapılan kontroller sonrasında size ruhsat hazırlanacak ve tüfeğiniz bu ruhsata kaydedilecektir.

Tüfek Ruhsatı İle Taşıma Yapabilir Miyim?

Adınıza düzenlenen av tüfeği ruhsatı ile tüfeğinizi evinizde bulundurabilir, bir yerden bir yere içi boş ve kapalı kılıfında, araç içerisinde iseniz bağajda olacak şekilde taşıma yapabilirsiniz.

Av tüfeğinizin ruhsatını almış olmanız size avlanma hakkı vermeyecektir. Avlanma sezonu içinde av yapabilmek için ayrıca avcılar kulübüne kaydolarak av teskeresi de almanız gerekecektir.

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

Blog geri dön
Bu ürünü sepete eklediniz: