Yeni üyelere özel 100 TL üzerindeki alışverişinize %10 indirim! İndirim Koduavagora10 * Ödeme ekranında kupon kodunu giriniz

Tetik Düşürme Aparatı Nasıl Kullanılır?

Blog geri dön
avagora-tetik-dusurme-aparati

Tetik Düşürme Aparatı Nasıl Kullanılır?

Siz de av tüfeğinizle daha fazla içli dışlı olmaya başladığınızda “Tetik düşürme aparatı nedir? Tetik düşürmek nedir? Av tüfeğinizi kullanmadığınız zamanlarda tetik düşürmek neden önemlidir? Tetik düşürücü kullanmazsak ne olur?” gibi sorular sormaya başladığınızı görebilirsiniz. Gelin bu soruların yanıtlarını birlikte arayalım.

Tetik düşürmek nedir?

Tüfeğiniz kurulu durumdayken iğne yayları gergin şekilde bekler. Eğer uzun süre kullanmayacaksanız bu yaylar esneme yapmaya ve gerginliğini kaybetmeye başlar. Bu durumun önüne geçmek için tüfeğinizin boşken tetik çekilerek yaylarının serbest bırakılması gerekir. Bu işleme tetik düşürme adı verilir.

perrazi-12cal-tetik-dusurme-aparati-671

Tetik düşürmek neden önemlidir?

Av tüfekleri ahşap ve metal birçok aksamın bir araya getirilmesiyle oluşturulur. Dış gövde ne kadar dayanıklı olsa da hareketli iç parçalar ve küçük boyutlu parçalar zarar görmeye açık bir pozisyonda olabilir. Tetik çekildiğinde fişeğin kapsülüne çarpan ve patlamayı başlatan iğne de hem küçük boyutu hem de sürekli darbe görmesi sebebiyle hassas bir konumdadır.

Tüfeğinizin içinde fişek olmadan tetiğin düşürülmesi iğnenin boşluğa doğru çarpmasına ve desteksiz çarpma sebebiyle iğnenin kırılmasına sebep olabilir. Ayrıca, kurulu vaziyette saklanan bir tüfeğin iğnesi gergin bir şekilde bekleyeceği için bu gerginliği sağlayan yaylarda esneme ve gevşeme meydana gelmesi de olasıdır.

Tüm bu sebepler av tüfeğinizi kullanmadığınız zamanlarda tetik düşürmenizin ne kadar önemli olduğunu göstermektedir.

Tetik düşürme aparatı nedir?

Tetik düşürme aparatı, diğer bir adıyla tetik düşürücü, boş silahta tetik düşürme esnasında oluşabilecek iğne kırılması gibi kazaların önüne geçmek içi hazırlanmış, silahın özelliklerine uygun yani 12cal, 20cal,36cal gibi boyutları olan ve gerçek av fişeği ya da tabanca mermisi gibi silaha yerleştirilebilen aparatlardır.

Bu araçlar silahınızı kullanırken tetiğin kurulu kalmasını ya da iğne kırılması gibi kazaları önlemek için kullanılır.

Dilerseniz siz de hemen şimdi web sitemizden bir tetik düşürme aparatı siparişi verebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

Blog geri dön
Bu ürünü sepete eklediniz: